Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

sobota, 27 sierpnia 2011

Stracił Prawo Jazdy Za Jazdę Na Lodówce Z Piwem

Pewien Australijczyk został pozbawiony prawa jazdy po tym jak został zatrzymany przez policję, jadąc na czterokołowym skuterze z lodówką pełną piwa.


piątek, 26 sierpnia 2011

Ciekawe Fakty [1]

  1. Medal przyznawany laureatom Pokojowej Nagrody Nobla Przedstawia trzech nagich mężczyzn trzymających się za ramiona
  2. Ciasteczka Szczęścia zostały wymyślone w Stanach Zjednoczonych, nie w Chinach
  3. Z ponad 17 000 słów jakie Shakespeare zapisał w swoich sztukach, ponad 1 700 zostało tam użyte po raz pierwszy
  4. 10% energii elektrycznej w USA pochodzi ze zdemontowanych bomb jądrowych, w tym również z rosyjskich

Meteoryt Nad Peru Zarejestrowany Amatorską Kamerą (25.08.2011)

Przecinający ziemską atmosferę meteoryt został sfilmowany amatorską kamerą w okolicy starożytnego miasta Cusco w czwartek 25.08.2011r. Cusco położone jest w Andach w południowo-wschodniej części Peru. Do tej pory nie zlokalizowano miejsca, w którym meteoryt uderzył w ziemię.

Kobiety Marnują 50 Miliardów Litrów Wody Podczas Golenia Nóg Pod Prysznicem

Thames Water, brytyjskie przedsiębiorstwo komunalne, zajmujące się oczyszczaniem ścieków i zaopatrzeniem w wodę Londynu, zleciło badania mające na celu poznanie skali niepotrzebnego marnowania wody przez Brytyjczyków. Wyniki tych badań pokazały, że jena na trzy kobiety nie wyłącza wody pod prysznicem w czasie gdy golą nogi, marnując 50 mld litrów wody rocznie.

Paliwo Ze Zużytych Gazet

Naukowcy z Uniwersytetu Tulane w Nowym Orleanie odkryli nowy szczep bakterii o nazwie TU-103, które użyli do produkcji butanolu ze zużytych gazet. Butanol można wykorzystać do napędu silników spalinowych, zastępując tradycyjne paliwo, bez konieczności jakichkolwiek modyfikacji silnika. 

czwartek, 25 sierpnia 2011

Agatha Christie Z Deską Surfingową 1922r.

Bardzo ciekawa fotografia mistrzyni kryminału na plaży Waikiki wykonana w roku 1922. Agatha Christie podróżowała wtedy ze swoim pierwszym mężem Archiem, pilotem z czasów I Wojny Światowej, doskonaląc swoje umiejętności pływania na desce.


Kliknij zdjęcie żeby zobaczyć pełny rozmiar.


środa, 24 sierpnia 2011

90 Letni Dom Z Gazet

Jak pokazuje życie, niezależnie od zakątku świata, zawsze znajdzie się człowieka z pasją i niecodziennym hobby. Amerykański wynalazca Ellis Stenman to co na początku miało być tylko hobbystyczną próbą zabicia czasu, zamienił w poważny projekt budowy domu ze zużytych gazet.

wtorek, 23 sierpnia 2011

Serfowanie W Sieci Dobrze Wpływa Na Wydajność W Pracy

Buisness woman at the desk office with computet
Naukowcy dali nam do ręki dobry argument do obrony przed szefem w sytuacji kiedy zostaniemy przyłapani na przeglądaniu stron internetowych. Już nie trzeba będzie się tłumaczyć i przepraszać, wystarczy wyjaśnienie, że podnosimy w ten sposób swoją wydajność na stanowisku pracy. Jak wskazują wyniki badań, serfowanie w sieci zmniejsza poziom stresu i podnosi produktywność pracowników.

W Odpowiednim Momencie [cz.4]


poniedziałek, 22 sierpnia 2011

6 Miesięcy Wojny Domowej W Libii


niedziela, 21 sierpnia 2011

Budowa Titanica

Titanic był należacym do brytyjskiego towarzystwa okrętowego White Star Line, transatlantykiem typu Olympic. Był jednym z trzech tego typu liniowców i jednocześnie największym na świecie okrętem pasażerskim w tamtych czasach. Jego wodowanie odbyło się 31 maja 1911 roku w Belfaście w stoczni Harland and Wolff. Podczas swojego dziewiczego rejsu w nocy z 14 na 15 kwietnia zderzył się z górą lodową i w ciągu 2 godzin i 40 minut zatonął. Na pokładzie znajdowało się wówczas 1 316 pasażerów i 908 członów załogi, łącznie 2 224 osoby. Spośród nich 711 osób zostało uratowanych, pozostałe 1 513 poniosło śmierć w lodowatej wodzie. Tragiczna historia Titanica stała się kanwa do nakręcenia wielu filmów fabularnych.

Skąd Pochodzi Nazwa Technologii Bluetooth

Bluetooth to standard darmowej komunikacji bezprzewodowej pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, typu komputer, telefon, klawiatura etc. I chociaż w dzisiejszych czasach  trudno byłoby znaleźć osobę, która nie słyszała o tej technologii, to geneza samej nazwy Bluetooth już nie jest tak powszechnie znana. Skąd to się wzięło?

Film Z Podróży Życia

3 facetów, 44 dni, 11 krajów, 18 przelotów samolotem, 60 tysięcy kilometrów, wybuch wulkanu, 2 kamery i prawie terabajt materiału. Co z tego zrobił niejaki Rick Mareki, zobaczcie sami.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More