Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

sobota, 20 sierpnia 2011

W Odpowiednim Momencie [cz. 3]

Następna porcja zdjęć sportowych zrobionych w odpowiednim czasie.

piątek, 19 sierpnia 2011

Kobieta Której Nogi Nie Chcą Przestać Rosnąć

Ta kobieta na zdjęciu to Mandy Sellers. 36 letnia Angielka cierpiąca na niezwykle rzadką chorobę genetyczną, Zespół Proteusza, objawiającą się asymetrycznym przerostem tkanki skórnej i zaburzeniem rozwoju kości.
W przypadku Mandy charakteryzuję się ona nadmiernym przerostem bioder i nóg. Inną szerzej znaną osobą dotkniętą tą chorobą był żyjący w XIX wieku Joseph Merrick, zwany Człowiekiem Słoniem.W chwili obecnej na całym świecie żyje około 200 osób dotkniętych tą chorobą.

Miasto W Którym Nie Ma Ani Jednej Drogi

Giethoorn, bo o niej mowa, to niewielka miejscowość położona w holenderskiej prowincji Overijssel. Zamieszkuje ją niewiele ponad 2500 osób, a poruszać się po niej można, za wyjątkiem kilku ścieżek pieszych i rowerowych, jedynie drogą wodną. Giethoorn poprzecinane jest siecią kanałów o głębokości zaledwie jednego metra, po których poruszać się można jedynie cichymi, elektrycznymi łodziami.

Ludzkie Oko Z Bardzo Bliska

Fotografie macro ludzkiego oka. Trzeba przyznać, że robią duże wrażenie. Bardzo dobra okazja, żeby przyjżeć sie gałce ocznej z tak bliska.


środa, 17 sierpnia 2011

Portret Rodzinny

Bardzo ciekawa próba pokazania genetycznych podobieństw członków tej samej rodziny z wykorzystaniem fotografii.

W Odpowiednim Momencie [cz. 2]

Kolejne zdjęcia wydarzeń sportowych wykonane we właściwym momencie.


Pałac Kultury i Nauki - 32 Znane I Mniej Znane Fakty

O tym darze Józefa Stalina dla narodu polskiego wspominałem już przy okazji listy największych budynków w Polsce. Pisząc tamten post postanowiłem nieco poszperać w historii tego przybytku w poszukiwaniu mniej znanych, a interesujących faktów na jego temat. I chociaż ani to piękne, ani cudem architektonicznym to nie jest, wciągnęło mnie to na kilka ładnych godzin czytania. To co udało mi się wygrzebać z czeluści internetu spisałem poniżej.

wtorek, 16 sierpnia 2011

Zdjęcie Dnia (16.08.2011)

poniedziałek, 15 sierpnia 2011

11 Najwyższych Budynków W Polsce [zdjęcia]

Chociaż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie wciąż jest najwyższym budynkiem w Polsce, to panoramę polskich miast zaczynają coraz częściej zmieniać kolejne "drapacze chmur". Cudzysłów użyty nie bez kozery, bo choć daleko im do takich gigantów jak Burj Khalifa w Dubaju, czy Taipei Financial Center na Tajwanie, to w znacznym stopniu przyczyniają się do zmiany wizerunku polskich miast, w których tak bezlitośnie króluje przecież wielka płyta. To, że aż dziewięć z jedenastu najwyższych polskich budynków znajduje się w Warszawie świadczyć może o tym, że stolica Polski jest wciąż najbardziej atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów z tego segmentu budownictwa.

Zdjęcie Dnia (15.08.2011)

Surfer na wielkiej fali na wodach Bondi Beach w Sidney, w Australii. 4 stycznia 2008r.


W Odpowiednim Momencie [cz. 1]

Odpowiedni czas i miejsce to dwa podstawowe elementy charakteryzujące dobrego fotoreportera.

niedziela, 14 sierpnia 2011

Siatkówka Plażowa Kobiet [12 zdjęć]

Jedna z najbardziej atrakcyjnych dla męskiego oka dyscyplin sportowych.

Nowy Jork Z Lotu Ptaka

Nowy Jork od góry.

[vid] Slow Motion - Upadki Na Desce 1000fps

Bo żeby dojść do perfekcji to trzeba sobie najpierw porządnie d... potłuc.

Zdjęcie Dnia (14.08.2011)

Koniec dnia na Kaua`i, Hawaje.
Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More