Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

sobota, 17 września 2011

Zagłada Amerykańskiego Bizona

Populacja Bizona przed kolonizacją Ameryki przez białych liczyła miliony sztuk. Pod koniec XIX w. zawisła nad nim groźba wyginięcia, głównie ze względu na to, że polowanie na Bizony było bardzo popularne wśród osiedleńców. Przyjeżdżali na polowania pociągami, a odstrzał nierzadko odbywał się z okien wagonów po prostu dla zabawy.

Sceny Ze Znanych Filmów W GIF


Dr. Strangelove (1964)


Najnowsze Zdjęcie Roberta Kubicy

Jeden z fanów Roberta Kubicy, niejaki Damiano Salvatori, zamieścił wczoraj na swoim profilu w serwisie Facebook zdjęcie jakie pozwolił sobie zrobić nasz kierowca z jego włoskimi fanami. Można z niego wywnioskować, że Robert jest w całkiem niezłej formie.

Kliknij żeby zobaczyć zdjęcie.

czwartek, 15 września 2011

Kolejka Do Pierwszej Restauracji McDonald's W Moskwie 1990r.

Film ukazujący jak duży głód zachodnich symboli drzemał w zwykłych obywatelach Rosji.

wtorek, 13 września 2011

Znani Bez Zarostu

Broda czy wąsy to często cecha charakterystyczna po której ich rozpoznajemy. Jak wyglądają bez tego atrybutu? W niektórych przypadkach trudno ich rozpoznać.

Ewolucja Logo Marek Samochodów

Podobnie jak samochody produkowane przez poszczególne koncerny, również ich logo ewoluowało na przestrzeni lat. To jak wyglądają teraz jest zapewne tylko kolejnym etapem przejściowym i za kolejnych kilka lat ich stylistyka znów może być zupełnie odmienna.

poniedziałek, 12 września 2011

Kary Cielesne W Chinach

Ilustracje z broszury wydanej w 1804 roku w Londynie.

niedziela, 11 września 2011

Spis Powszechny Po Węgiersku

Węgry przygotowały prowokacyjny spoty reklamowy, mający zachęcić Węgrów do udziału w powszechnym spisie ludności przy pomocy formularza dostępnego przez internet. W prezentowanym spocie reklamowym, młoda kobieta toples w czerwonej bieliźnie i czarnych pończochach z pejczem w ręce, otwiera drzwi ankieterowi, który zdając sobie sprawę z niezręcznej sytuacji w jakiej się znalazł proponuje spisanie się online.

Polska Przedwojenna Na Fotografiach

Galeria fotografii skatalogowanych w New York Public Library, przedstawiających Polskę sprzed 1939r.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More