Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

sobota, 10 września 2011

Wydarzenia 11 Września Widziane Z Kosmosu

NASA udostępniła zdjęcia z dnia ataku na World Trade Center w Nowym Jorku wykonane z wysokości 250 km. Autorem zdjęć jest amerykański astronauta Frank Culbertson, który 11 września 2001 roku przebywał na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

piątek, 9 września 2011

Druga Młodośc Malucha

Kto by się spodziewał, że po 11 latach od zakończenia produkcji Fiata 126p w Polsce, wróci on w chwale do świata żywych. Stało się tak za sprawą chińskiej firmy Great Wall Motor z Szanghaju, która od czerwca tego roku uruchomiła produkcję słynnego "Malucha" i ma w planie wypuścić ich ze swojej fabryki 400 000 sztuk rocznie.

Podwodny Wybuch Wulkanu

Erupcja wulkanu pod powierzchnią oceanu. Tak powstają nowe wyspy wulkaniczne.

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną. Kolekcja liczy ok. 60 sztuk różnego rodzaju wzorów, a utworzona została z myślą o rozszyfrowaniu kodu wykorzystywanego przez więźniów do komunikacji pomiędzy sobą, właśnie przy pomocy tatuaży. Jeżeli ktoś z Was ma pomysł na to, jakie znaczenie miały poszczególne tatuaże, nich się podzieli tą wiedzą w komentarzach.

czwartek, 8 września 2011

Jak Testowano Kamizelki Kuloodporne W 1923r.

Twórcą pierwszej kamizelki kuloodpornej był zwany "polskim Edisonem" wynalazca i nauczyciel Jan Szczepanik. Ideą tego wynalazku było pochłonięcie energii pocisku przez kolejne warstwy tkaniny, z których kamizelka została wykonana. O Szczepaniku usłyszał cały świat w 1902r., gdy wyłożona jego tkaniną kareta uchroniła hiszpańskiego króla Alfonsa XIII, przed wybuchem bomby. Chociaż konstrukcja samej kamizelki od tamtego czasu uległa znacznej ewolucji, to sama zasada działania pozostała ta sama. Poniżej 3 zdjęcia wykonane w 1923r., podczas testów balistycznych kamizelki kuloodpornej.

wtorek, 6 września 2011

W Odpowiednim Momencie [cz.6]


Ciekawe Fakty [2]

  1. Średnica Słońca wynosi 1 390 000 km
  2. Średnia temperatura powierzchni Słońca to 5 500 oC
  3. Uważa się, że imię Adam pochodzi od asyryjskiego słowa Adamu (tworzyć, produkować)
  4. W języku hebrajskim Adam oznacza ziemię, glebę
  5. W sumeryjskim Adam występuje jako Á-DAM i oznacza bydło, zwierzęta, stado

Niewyjaśnione Zjawisko Fizyczne - Efekt Mpemby

Podobno woda to jedna z najlepiej poznanych substancji obecnych na powierzchni ziemi, lecz mimo to jedno z zagadnień z nią związanych do tej pory spędza fizykom sen z powiek. Zwane w czasach współczesnych efektem Mpemby zjawisko, znane było już dużo wcześniej. Kartezjusz odnotował, że jego doświadczenia wykazują, iż "woda trzymana na ogniu przez czas długi zamarza rychlej niż inna".

niedziela, 4 września 2011

Dziwne Istoty Znalezione Na Ziemi

Zdjęcia przedstawiają dziwne stworzenia znalezione w różnych zakątkach świata. Czy to możliwe żeby coś takiego żyło obok nas? Jeżeli ktoś ma wiedzę na temat, któregoś z nich niech podzieli się tą wiedzą w komentarzach.

Kolorowe Fotografie Z Czasów II Wojny Światowej

Fotografie wykonane na zlecenie Biura Informacji Wojennej, powołanego przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina D. Roosevelta w 1942 roku, po przystąpieniu USA do II Wojny Światowej.
Więcej zdjęć na theatlantic.

Sztuka Porządkowania

Ursus Wehrli tworzy sztukę z otaczających nas drobiazgów. Szwajcarski artysta i komik w swojej najnowszej książce "The Art of Clean Up", swoją pasję do uporządkowywania wszystkiego przenosi na przedmioty i obiekty codziennego życia.To Są Obrazy!

Uwierzycie, że te zdjęcia przedstawiają prawdziwe obrazy? To prace hiperrealistycznych malarzy jak Roberto Bernardi, Eric Christensen czy Steve Mills.
Wciąż trudno uwierzyć, co?

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More