poniedziałek, 19 września 2011

10 Najbardziej Brutalnych Sposobów Egzekucji

Egzekucja była i nadal jest stosowana przez niektóre społeczeństwa, jako sposób na rozliczenie się z przestępcami czy też oponentami politycznymi. Egzekucja w procesie sądowym jako kara za popełnione przestępstwo, nazywana jest karą śmierci. Zazwyczaj kara śmierci zarezerwowana jest dla najcięższych przestępstw, takich jak morderstwo, zdrada czy szpiegostwo. Istnieją jednak kraje, w których można stracić życie również za przestępstwa na tle seksualnym, cudzołóstwo, korupcję, dezercję, handel narkotykami czy tchórzostwo. W przeszłości niektóre sposoby egzekucji były niezwykle brutalne i bolesne. Poniżej lista 10 najbardziej okrutnych z pośród nich.

Poniższy wpis może zawierać treści i zdjęcia nienadające się dla osób wrażliwych i niepełnoletnich.

10. Garota


Garota jest urządzeniem, które ma za zadanie zadusić człowieka na śmierć, a niektórych przypadkach doprowadzić również do złamania kręgów szyjnych. Stosowana była w Hiszpanii, aż do 1978 roku, kiedy została zakazana wraz ze zniesieniem w tym kraju kary śmierci. Zasada działania polegała na tym, że skazany siedział na krześle kiedy pętla powoli, w wyniku kręcenia korbą przez kata, zaciskała mu się na szyi. Niektóre wersje Garoty wyposażone były dodatkowo w stalowe śruby, które wbijały się kark powodując miażdżenie kręgów szyjnych, a ofiara konała w bolesnych konwulsjach. Taka wersja nazywana była Garotą Katalońską. Ostatnimi ofiarami Garoty w Hiszpanii byli Salvador Puig-Antich i Heinz Chez, na których wyrok śmierci wykonano w marcu 1974 roku. Z kolei ostatnim państwem na świecie, który zakazał stosowania tego sposobu egzekucji była Andora, która uczyniła to dopiero w 1990 roku. Chociaż stosowanie Garoty zostało prawnie zakazane na we wszystkich krajach na świecie, szkolenie z jej stosowania do dziś prowadzone jest wśród żołnierzy Legii Cudzoziemskiej.

9. Łamanie kołem


Było jednym ze sposobów na egzekucję stosowanych w średniowiecznej Europie. Łamanie kołem polegało na przywiązaniu nagiej ofiary do koła z szeroko rozpostartymi kończynami. Wówczas pod jej biodra, łydki, kostki, kolana i nadgarstki podkładano grube kawałki drewna. Następnie kat przystępował do miażdżenia ciała ofiary, stosując do tego ciężką, kanciastą, obita metalem maczugę, zwaną kołem. Po zmiażdżeniu ciała ofiary, koło ustawiano pionowo, a gawiedź pastwiła się nad skazańcem wydłubując mu oczy i wyrywając kończyny.

8. Obdarcie ze skóry


Obdzieranie ze skóry, zwane również skórowaniem, polegało na usuwaniu z ciała skazańca płatów skóry, tak jak ma to miejsce w przypadku zwierząt przed przygotowaniem do spożycia lub dla pozyskania ich futra. Obdarcie ze skóry, jako forma egzekucji miało za zadanie wywołanie dodatkowego efektu tortury, a ofiara konała w niewyobrażalnych mękach. Ten sposób egzekucji był powszechnie stosowany w starożytności przez Asyryjczyków oraz za panowania dynastii Ming.

7. Spiżowy Byk


Spiżowy Byk zwany również Bykiem Sycylijskim, skonstruowany został w Grecji przez Perillosa z Aten dla dla Phalarisa z Akargas jako narzędzie egzekucji przestępców. Konstrukcja wykonana z brązu lub mosiądzu pozwalała na umieszczenie w środku skazańca, a następnie rozpalenie ognia pod bykiem, co doprowadzało do nagrzania metalu aż do koloru żółtego i w konsekwencji pieczenie żywcem ofiary. Zaprojektowany w specjalny sposób system rurek powodował, że wydobywający się z wnętrza krzyk ofiary brzmiał jak ryk rozjuszonego byka. Podobno po otwarciu byka, spalone kości ofiary lśniły jak klejnoty i wykonywano z nich bransolety.

6. Ling Chi


Egzekucja zwana również śmiercią poprzez tysiąc cięć, stosowana była głownie jako kara za najcięższe przestępstwa, zdradę czy też ojcobójstwo. Tę formę kary śmierci stosowano powszechnie w Chinach od około 900 r.n.e. aż do jej zniesienia w 1905 roku. Proces ten obejmował skrępowanie i przywiązanie ofiary do drewnianego stelaża, często wystawionego w miejscu publicznym, a następnie wielokrotnego wycinania fragmentów ciała. Mięśni, skóry ale także i kończyn. W późniejszym okresie skazanemu podawano opium w akcie miłosierdzia lub w celu zapobieżenia omdleniom. Kara miała mieć wymiar "trzypoziomowy". Po pierwsze publicznego upokorzenia, po drugie powolnej i długotrwałej śmierci w połączeniu z okrutnym bólem i po trzecie kary i upokorzenia po śmierci.

5. Wypatroszenie


Polegało na usunięciu niektórych lub wszystkich, ważnych dla życia organów wewnętrznych. Podczas stosowania tej kary śmierci zawsze ostatnimi usuwanymi organami były serce i płuca, tak żeby skazany pozostawał przy życiu jak najdłużej, a egzekucja była długa i bolesna. Ten sposób powszechny był jako kara śmierci oraz jako sposób samobójstwa w starożytnej Japonii.

4. Scaphism


Scaphism był stosowanym w starożytnej Persji sposobem egzekucji poprzez męczeńską i długotrwałą śmierć. Nazwa pochodzi od greckiego słowa skaphe znaczącego tyle co wydrążony. Nagiego skazańca krępowano i przywiązywano do łodzi pojąc go miodem i mlekiem, aż do momentu wystąpienia ostrej biegunki (lub wypełniano jego odbyt mieszanką miodu i mleka), a całe ciało dodatkowo smarowano miodem. Łodzie dryfowały z ofiarą po bagnach, a zwabione przez odchody i miód owady kąsały skazańca i rozmnażały się w jego ciele. Agonia była bardzo bolesna i trwała przez kilka dni. Śmierć, gdy w końcu nadeszła, następowała za zwyczaj z odwodnienia, głodu i wstrząsu septycznego.

3. Gotowanie we wrzątku


Ta metoda egzekucji stosowana była ok. 3000 lat temu na terenach Rosji i Europy przy użyciu oleju, kwasu lub po prostu wody. Ten typ egzekucji był bardzo powolny i bolesny. Ofiary zanurzane były w cieczy znajdującej się w dużym pojemniku, który następnie był podgrzewany. W innych przypadkach ofiara zanurzana była w gotującej się już cieczy, zazwyczaj głową w dół. Innym sposobem było ułożenie ofiary na płytkim, dużym "naczyniu" i polaniu wrzącym płynem, a następnie smażenie aż do śmierci.

2. Nabicie na pal


Bardzo bolesny i jeden z bardziej okrutnych sposobów wykonania kary śmierci. Stosowany był od czasów starożytności aż do XVIII w. i bardzo popularny w czasach imperium greckiego i rzymskiego. Skazaniec kładziony był na plecach z szeroko rozpostartymi nogami, które sznurami przywiązywane były do koni lub innych zwierząt pociągowych. Pomiędzy nogi ofiary kat kładł ostro zakończony pal, który po tym jak zwierzęta zaczęły ciągnąć ofiarę, coraz głębiej wbijał się w odbyt lub krocze skazańca, nie dopuszczając jednak do tego aby przebił go całkowicie. Następnie stawiano pal pionowo, a pod wpływem ciężaru ciała ofiary zagłębiał się on w nią coraz bardziej. Tak spreparowana egzekucja mogła trwać nawet 3-4 dni, zależnie od wytrzymałości organizmu skazańca.

1. Rozciąganie, wieszanie i ćwiartowanie


Chyba jeden z najbardziej okrutnych sposobów egzekucji. Stosowany, na szczęście dość rzadko, w Wielkiej Brytanii od czasów średniowiecza aż do roku 1814, kiedy został zniesiony mocą ustawy z Treason. Była to spektakularna i makabryczna forma tortury i egzekucji zarezerwowana dla najcięższych przestępstw.
Sama egzekucja polegała wpierw na rozciąganiu skazanego przy użyciu koni lib przyciąganiu go na miejsce stracenia po ziemi za jednym ze zwierząt. Następnie ofiara była wieszana za szyję do momentu niemalże całkowitego uduszenia. Następnie skazaniec zostawał wykastrowany i wypatroszony z własnych wnętrzności, które wraz z genitaliami były spalane na jego oczach. Ostatecznie następowała dekapitacja, a ciało ćwiartowano, zazwyczaj na 4 części i wystawiano na widok publiczny w mieście, okolicach lub w niektórych przypadkach w całym kraju.

32 komentarze:

kazdy pedofil powinien przejsc przez wszystkie 10 po trochu a nastepnie spalony zywcem

Myślę, że każdy pedofil powinien cię zgwałcić po 10 razy debilu.

Co ty masz do pedofili?

Anonim 2 i 3.
* podnosi reke aby przybic piatke*

legia cudzoziemska nie jest szkolona z obsługi krzesła ze śrubką ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Garota

Garota to nie tylko "krzesło ze śrubką". Za garotę uznaje się każdy przedmiot przy pomocy, którego można zaatakować przeciwnika owijając go wokół jego szyi dusząc. Może to być linka, kabel, szalik, pasek od spodni etc.

Jan Paweł II zasługuje na łamanie kołem za te wszystkie dzieci które gwałcił.

A gdzie krzyżowanie?
Skazaniec przybijany gwożdziami przez nadgasrstki i stopy do drewnianego słupa z poziomą poprzeczką. Śmierć następuje przez uduszenie po 4-5ciu dniach, w zależności od wytrzymałości skazańca

Anonimie nr 6 przesadziłeś do granic możliwości pisząc coś takiego o JPII. Zanim zaczniesz oczerniać przedstaw dowody..

Przez każdą z tych tortur po kolei powinni przechodzić wszelcy mordercy, pedofile, polscy politycy i kler.

Kojarzy mi się jeszcze zostawienie skazanego powieszonego nad polem bambusów, które rosły niesamowicie szybko i były niesamowicie twarde.

Równie masakryczna jest śmierć głodowa, śmierć na mrozie, śmierć np. na otwartym słońcu, zagryzienie przez dzikie zwierzęta itd.

Autor pomylił łamanie kołem z łamaniem NA KOLE.
Łamanie kołem polegało na łamaniu kończyn skazańca przy pomocy ciężkiego okutego koła wozu.

To co jest pokazane to łamanie NA KOLE.

Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

Sorry, to było do tego gościa poniżej:(

Kłocicie sie jakby bylo o co... Kazdy z Was najmadrzejszy. Brrrrr.... Upiorne!!!

Okropne, ludzie, którzy te egzekucje wykonywali to też chyba sumienia nie mieli :/

wszyscy mordercy gwalciciele pedofile ... powinni byc skazani na najokruniejsza z tych kar smierci... bez mrogniecia okiem... kara powinna byc dla takich zwyrodnialcow przywrucona... bo wiezienie to zadna kara dla nich... krzywdza ci bliskich lub zabijaja a ty ich w podziece utrzymojesz nawet dozywotnio placac podatki... to zadna sprawiedliwosc...

jedna z tych kar to tylko dla gwałwcicieli dzieci/ pedofili no i za jakieś naprawdę morderstwa wysokiego stopnia

Te kary powinny być jedynie dla morderców niewinnych osób i dla nikogo więcej. Jeśli ktoś nie jest mordercą to nie ma prawa być skazany na śmierć.

Nie istnieja niewinni ludzie. Kazdy jest winny, tylko jeszcze tego nie wiecie.. Tylko zyjecie jak prosci ludzie, wiocha ktora krzyczy "powiesic" ktora sama kradnie, oszukuje, klamie, morduje..

Co ty piszesz człowieku za bzdury!!! Jakim trzeba być durniem żeby coś takiego wymyślić!!! Anonimowy kretynie!!! I żeby nie było. Mam na imię Marek...

Kary konkretne... Myślę że takie nabijanie na Pal by wystarczyło. Okrutna to kara... Inne również ale tę akurat kojarzę z filmów i z gry Wiedźmin.

Ja za to nazywam się Franek.

A gdzie elektryczne krzesło ?

Najmniej bolesna smierc to polozyc sie na gladkim betonie i zzucic na leb metr szescienny zelaza z duzej wysokosci . Normalnie natychmiastowa utylizacja mozgu

Rycina nr 2 - Wlad Palownik?

mam nadzieję, że ludzkość niebawem wyginie. jesteśmy najgorszą rasą na tym świecie, dosłownie odpadem, kompletnie nikomu do niczego nie potrzebnym

Nie zgadzam się z tym. Za bezbolesną śmierć( czy bezbolesną w ogóle- nie wiem, nie mam doświadczenia w tym temacie- wyczuj ten sarkazm) można uznać śmierć z powodów naturalnych. Człowiek ma za sobą długie w miarę udane życie, kładzie się spać, a rano już nie wstaje. I to jest chyba najbardziej humanitarna "wersja" zgonu, jeśli w ogóle można tak powiedzieć.

Hmmmm... według Darwina szczytową formą ewolucji, ale Darwin to palant, nawet w tym mógł się pomylić

Matko kochana...jaka nienawisc z was wszystkich bije..nie mam slow

To nie jest śmieszne ani mądre. To, co piszesz jest okrutnym kłamstwem i obrazą dla chrześcijan. Może nie pojmujesz jeszcze wagi swoich słów, ale wiedz, że właśnie naprawdę znieważyłeś/łaś wielkiego i dobrego człowieka i nie ważne, kim jesteś czy za kogo się podajesz, po tym co piszesz widać, że nie dorastasz mu do pięt.

Trzeba przywrócić wszystkie te kary dla morderców i będzie bezpieczniej

Prześlij komentarz

Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More