Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

piątek, 23 września 2011

Zwierzęce Oko Z Bliska

Nieco wcześniej prezentowałem dzieła autorstwa fotografa Surena Manvelyana, przedstawiające ludzkie oko z bardzo bliska. Dzisiaj przyszła pora na nowy projekt pana Manvelyana, bazujący na poprzednim pomyśle i ukazujący różnorodność kolorów i kształtów oczu zwierząt. Niewielu zapewne miało możliwość spojrzeć głęboko w oczy, na przykład Krokodyla Nilowego. Zapraszam do skorzystania z okazji.

środa, 21 września 2011

Dom W Malibu Za 26 000 000 Dolarów

Ta rezydencja o łącznej powierzchni 570 mkw została zbudowana pod koniec 2010 roku. Dom położony jest w samym sercu Malibu i został wystawiony na sprzedaż za kwotę 26 000 000 dolarów. Nabywca, który zdecyduje się wyłożyć taką sumę dostaje w zamian wspaniały widok na ocean, architekturę w stylu włoskim z kamienną fasadą, nowoczesne wnętrza, cztery sypialnie z łazienkami, duży basen i taras o powierzchni 230 mkw na dachu rezydencji. Eh...

Wizja Przyszłości Na Pocztówkach Z 1900 Roku

Niemiecka firma cukiernicza Hildebrands, poza czekoladowymi przysmakami, wyprodukowała również serię pocztówek, które miały wizualizować jak będzie wyglądał świat w roku 2000. Pocztówki powstały w okolicach roku 1900 i po upływie stu lat, niektóre z nich niewiarygodnie celnie przedstawiają czasy nam współczesne.

Wewnątrz Titanica

Titanic, brytyjski transatlantyk, który zapisał się na kartach historii największą znaną w dziejach ludzkości katastrofą morską, miał być NAJ pod każdym względem. Najdroższy, najdłuższy, największy i najbardziej luksusowy. Budowa Titanica trwała zaledwie 2 lata i 2 miesiące i biorąc pod uwagę, że były to początki XX wieku, trzeba przyznać, że tempo było iście ekspresowe. Titanic miał się stać synonimem luksusu z bogato wyposażonym wnętrzem dostosowanym do zasobności portfeli swoich pasażerów. Poniżej zdjęcia przedstawiające jak duma towarzystwa okrętowego White Star Line wyglądała od środka.

poniedziałek, 19 września 2011

10 Najbardziej Brutalnych Sposobów Egzekucji

Egzekucja była i nadal jest stosowana przez niektóre społeczeństwa, jako sposób na rozliczenie się z przestępcami czy też oponentami politycznymi. Egzekucja w procesie sądowym jako kara za popełnione przestępstwo, nazywana jest karą śmierci. Zazwyczaj kara śmierci zarezerwowana jest dla najcięższych przestępstw, takich jak morderstwo, zdrada czy szpiegostwo. Istnieją jednak kraje, w których można stracić życie również za przestępstwa na tle seksualnym, cudzołóstwo, korupcję, dezercję, handel narkotykami czy tchórzostwo. W przeszłości niektóre sposoby egzekucji były niezwykle brutalne i bolesne. Poniżej lista 10 najbardziej okrutnych z pośród nich.

Poniższy wpis może zawierać treści i zdjęcia nienadające się dla osób wrażliwych i niepełnoletnich.

niedziela, 18 września 2011

Ford Gyron, Concept Car Z 1961 Roku

Ford Gyron był dwukołowym pojazdem żyroskopowym, zaprezentowanym po raz pierwszy w 1961 roku jako pojazd koncepcyjny. Samochód został wyposażony k jedno koło z przodu i z tyłu, podobnie jak motocykl, a całość była stabilizowana przy użyciu żyroskopu.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More