Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

środa, 30 listopada 2011

Spacer W Chmurach Po Chińsku - Wersja Druga


Pisałem już kiedyś o drewnianej ścieżce widokowej budowanej przez chińskich inżynierów wokół góry Shifou. Okazuje się, że Chińczycy mają wyjątkowe zamiłowanie do tego typu projektów i wrażeń jakich dostarcza duża wysokość. Podobny projekt popełnili na znajdującej się w tej samej prowincji Hunan, górze Tianmen. Tym razem aby wzmocnić doznania amatorów spaceru w chmurach skonstruowali, wykonaną ze szkła i stali 60 metrową ścieżkę nazywając ją Walk of Faith i sytuując na wysokości 1430 metrów nad ziemią. Trzeba im przyznać, że robi wrażenie.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More