Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

sobota, 13 sierpnia 2011

Sportowe Emocje

Frustracja, radość, złość i rozczarowanie.
Sport jest pełen emocji.

Ewolucja Nowojorskiej Taksówki

Jeszcze na początku XX wieku korporacja Yellow Cab wybrała na kolor swoich taksówek właśnie kolor żółty. Wybór był za razem prosty i banalny. Kolor żółty jest bardzo dobrze widoczny i rzucający się w oczy. Korporacji zależało na tym, żeby jej klienci już nigdy nie mieli kłopotów z wyłowieniem taksówek z zatłoczonych nowojorskich ulic.
Dziś te pojazdy są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tej metropolii, a z ich usług można skorzystać o każdej porze dnia i nocy.

Zdjęcie Dnia (13.08.2011)

Morskie fantazje.piątek, 12 sierpnia 2011

Robert Wadlow - Najwyższy Człowiek W Historii

Robert Pershing Wadlow mierzył sobie niewyobrażalne 272 centymetry wzrostu i 222 kilogramy wagi, tuż przed śmiercią 15 lipca 1940 roku, gdy miał zaledwie 22 lata. W swoim trzyczęściowym garniturze, kapeluszu i z laską w ręku, Waldow był dystyngowaną amerykańską gwiazdą końca lat trzydziestych ubiegłego stulecia. 

Zdjęcie Dnia (12.08.2011)

Górnik z kopalni złota w Mozambiku.
czwartek, 11 sierpnia 2011

Spacer W Chmurach Po Chińsku

Podobno najbardziej stresujący zawód na świecie to makler giełdowy. Wspinając się jednak po szczytach notowań nie doznasz lęku wysokości i nie skręcisz karku. Takie zagrożenia czekają na pewno na chińskich inżynierów, którzy w prowincji Hunan budują dookoła góry Shifou drewnianą ścieżkę widokową.

Zdjęcie Dnia (11.08.2011)

Gdzieś w pobliżu Blue Mountain, Ontario.


środa, 10 sierpnia 2011

Najszersze Usta Świata

Francisco Domingo Joaquim z Angoli może się poszczycić najszerzej otwieranymi i najbardziej pojemnymi ustami na świecie. Znany jako "Angolskie szczeki gniewu" Francisco, swoją popularność zawdzięcza niecodziennym umiejętnościom wypełniania swych ust najróżniejszymi przedmiotami oraz otwierania ich na niewyobrażalną szerokość. W rodzinnej Angoli znany jako Chiquinho, często prezentował swe umiejętności na ulicach i placach Luandy, stolicy swego kraju, a także na meczach piłkarskich. Udzielił nawet wywiadu lokalnej gazecie Zwele Angola.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More