Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

poniedziałek, 31 października 2011

Nowy Wymiar Sygnalizatora

Już nam się chyba trochę znudziły tradycyjne sygnalizatory na skrzyżowaniach w naszych miastach. Chociaż od niedawna coraz częściej popularne zaczynają być sygnalizatory odmierzające czas pozostały do zmiany światła z czerwonego na zielone lub na odwrót, to jednak ich design nie uległ zasadniczo zmianie w porównaniu do sygnalizatorów sprzed lat. Projektant Thanva Tivawong w inteligentny sposób połączył te dwie funkcje, kierowanie ruchem na skrzyżowaniach oraz informowanie o czasie pozostałym do zmiany świateł, w swoim projekcie "Sand Glass". W praktyce wygląda to tak:

Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

Jednym z głównych zadań, na których skupił się Steve Jobs po tym jak wrócił w latach 90 na stanowisko dyrektora generalnego w Apple, było budowanie wizerunku tej firmy wśród użytkowników jej produktów  między innymi poprzez danie swoim klientom możliwości zakupu różnego rodzaju gadżetów z logo firmy. Obecnie wszelkiego rodzaju prezenty związane z Apple można kupić tylko wybierając się osobiście do sklepu firmowego Apple Company Store niedaleko San Francisco. W latach 80 firma Apple wydawała jednak swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany kubek lub t-shirt.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More