Katalog Gadżetów Apple Z 1983r

W latach 80 firma Apple wydawała swój katalog wysyłkowy, dzięki któremu można było po prostu zadzwonić do firmy i zamówić wybrany gadżet z logo firmy

Neft Dashlari - Naftowe Miasto Na Morzu

Jedyne takie miejsce na ziemi. Powstało z polecenia Stalina po tym jak radzieccy naukowcy odkryli pośrodku Morza Kaspijskiego złoża ropy naftowej. Odległość od najbliższego lądu to 6 godzinna podróż statkiem.

Co Hitler Naprawdę Myślał O Polakach

Czy to możliwe, że Hitler w taki sposób wyrażał się o Polakach? Tak wynika z artykułu zamieszczonego w 1947 roku na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Muammar Kaddafi Z Lat '70

Zdjęcia przedstawiające młodego Muammara Kaddafiego w czasach kiedy w wyniku wojskowego zamachu stanu przejął władze w Libii

Więzienne Tatuaże W Formalinie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przechowuje niecodzienną kolekcję więziennych tatuaży na kawałkach ludzkiej skóry, zakonserwowanych w słoikach z formaliną.

piątek, 11 listopada 2011

Canvas Hotel w Norwegii

Jeżeli jesteś miłośnikiem rowerowych wycieczek górskich, kąpieli na świeżym powietrzu i dobrej kuchni to będąc w Norwegii pamiętaj żeby zatrzymać się w Canvas Hotel. To jest miejsce dla ciebie.
niedziela, 6 listopada 2011

Mur Berliński - kiedyś i dziś

Mur Berliński liczący sobie około 154 km długości był najbardziej znanym symbolem zimnej wojny. Według różnych źródeł przy próbie jego przekroczenia śmierć poniosło od 86 do 238 osób. Mur Berliński padł ostatecznie w nocy z czwartku 9 listopada na piątek 10 listopada 1989 roku, po przeszło 28 latach istnienia, a tak wyglądał Berlin kiedyś i dziś:

DREAM BIG - mozaika z kostek rubika

Amerykański artysta i designer Pete Fecteau włożył sporo pracy w wykonanie projektu Dream Big, do stworzenia którego wykorzystał 4 242 Kostek Rubika. W pracy pomagało mu 6 wolontariuszy, a efektem ich wspólnego działania był ważący ok 454 kg obraz Martina Luthera Kinga o wymiarach 5.8m x 2.6m x 5,7 cm. Na całość mozaiki składa się łącznie 38 178 różnego koloru pól Kostek Rubika, które zostały w odpowiedni sposób ułożone i dopasowane do wcześniej komputerowo wygenerowanego szkicu. Praca nad przygotowaniem kostek trwała łącznie ok 40 godzin, a wykonanie z nich mozaiki ok pięciu i pół godziny. Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknął się w kwocie około 9 000 dolarów.


Efekt końcowy został zaprezentowany w 2010 roku na wystawie w galerii ArtPrize i obejrzało go łącznie około 30 000 zwiedzających. Po zakończeniu wystawy mozaika została wystawiona na sprzedaż. Nie znalazł się jednak chętny do jej zakupu, została więc rozebrana, a Kostki Rubika powróciły do organizacji You Can Do The Cube, z której zostały pierwotnie wypożyczone do wykonania projektu.Źródło

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More