piątek, 19 sierpnia 2011

Kobieta Której Nogi Nie Chcą Przestać Rosnąć

Ta kobieta na zdjęciu to Mandy Sellers. 36 letnia Angielka cierpiąca na niezwykle rzadką chorobę genetyczną, Zespół Proteusza, objawiającą się asymetrycznym przerostem tkanki skórnej i zaburzeniem rozwoju kości.
W przypadku Mandy charakteryzuję się ona nadmiernym przerostem bioder i nóg. Inną szerzej znaną osobą dotkniętą tą chorobą był żyjący w XIX wieku Joseph Merrick, zwany Człowiekiem Słoniem.W chwili obecnej na całym świecie żyje około 200 osób dotkniętych tą chorobą.
Przypadłość Mandy Sellers w znacznym stopniu komplikuje jej codzienne życie. Kobieta ma problemy z poruszaniem się i boryka się z kilkoma innymi chorobami. Urodziła się ze średniej wielkości ciałem i z nienaturalnej wielkości nogami, które nie przestają rosnąć przez całe jej dotychczasowe życie.

Kiedy Mandy miała 7 lat lekarze zaproponowali jej rodzicom amputację jednej z nóg ale woleli poczekac i pozostawić tę decyzję córce.
Ostatecznie lekarze postanowili amputować kobiecie lewa nogę w styczniu 2010r., a ona sama twierdzi, że jej życie jest lepsze niz kiedykolwiek i nie czuła się tak dobrze od 20 lat.


Na podstawie:helablog, the sun, wikipedia


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More