czwartek, 1 września 2011

Forda Sposób Na Młodych Kierowców

Jak donosi DailyMail, Ford zamierza w najbliższym czasie wprowadzić w swoich samochodach sprzedawanych w Europie, system MyKey, który pozwoli rodzicom spać spokojnie po tym jak udostępnią samochód swoim pociechom.

Nowy system Forda ma dać rodzicom większą kontrolę nad własnym samochodem, podczas gdy za jego kierownicą siedzi ich syn czy córka, ale przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo młodych kierowców. Dzięki systemowi MyKey można zaprogramować ogranicznik prędkości, wymusić zapięcie pasów bezpieczeństwa czy ograniczyć głośność zestawu audio w samochodzie.

Technologia została z powodzeniem wprowadzony przez Forda w USA w modelach Focus w 2010r. W wyniku dużego sukcesu odniesionego na rynku amerykańskim, Ford zamierza wprowadzić ten system we wszystkich swoich modelach w Stanach Zjednoczonych, a w najbliższym czasie również w Europie.

Jak twierdzi twórca systemu Peter Patzelt: "MyKey stwarza nowy wymiar bezpieczeństwa, oferując kierowcy technologie zachęcającą do bezpieczniej jazdy i ograniczającą ekspozycję na ryzyko, niezależnie od wieku czy doświadczenia. W szczególności zapewnia spokój rodzicom podczas wręczania kluczyków swoim pociechom".

Według przeprowadzonych w trakcie testów systemu badań, 75% rodziców akceptuje i jest zainteresowana posiadaniem technologii MyKey w swoich samochodach. Dzięki temu byli by bardziej skłonni udostępniać swoje samochody dzieciom.
Nie dziwi natomiast fakt, że 67% nastolatków podeszła do tego tematu z niechęcią.

Jednakże po tym jak system MyKey zapewnił im większy dostęp do samochodu, odsetek sceptyków wśród młodzieży spadł do 36%.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.

Share

Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Podziel się

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More